اخبار پزشکی, اخبارسایت, اطلاعیه ها, مقالات پزشکی

مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس

تفاوت فشارسنج دیجیتالی امرون و ولکس

فشار سنج امرون بهتر است یا ولکس؟ با ما در مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس همراه باشید. بحث در مورد مقایسه برندهای قدرتمند انواع فشارسنج دیجیتالی و مچی بازار است. اگر در انتخاب برند فشارسنج دیجیتالی مردد هستید، خواندن مقاله مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس از نظر قیمت، عملکرد، تنوع محصول و باتری بسیار موثر خواهد بود.

همانطور که می دانید، دستگاهی که برای اندازه گیری فشار خون به کار برده می شود، فشارسنج نامیده می شود که دارای انواع مختلفی است. فشارسنج دیجیتالی از جدیدترین فشارسنج های موجود در بازار و دارای دو نوع مچی و بازویی هستند.

هدف از ساخت فشارسنج های دیجیتالی، کنترل فشار خون برای پیشگیری از بیماری قلبی و سکته با استفاده آسان و قابل حمل بودن در مکان های مختلف است. از معروف ترین فشارسنج های دیجیتالی می توان به امرون و ولکس اشاره کرد که در انواع مختلف ساخته می شوند. با مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون و فشارسنج دیجیتالی ولکس می توان دریافت که به لحاظ نوع عملکرد، برخی ویژگی ها و طرز کار شبیه به هم هستند. در عین حال تفاوت هایی نیز دارند که به اتفاق هم بررسی خواهیم کرد.

ویژگی های فشارسنج دیجیتالی Omron

از بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتالی، فشارسنج های Omron ساخت کشور ژاپن است که در انواع مختلفی عرضه می شوند. فشارسنج های امرون دستگاهی معمولی برای سنجش و اندازه گیری فشار خون نیستند بلکه امکان نمایش فشار خون، دارای تکنولوژی پیشرفته تشخیص و هشدار، آریتمی های قلبی، ضربان قلب و … در آن ها وجود دارد.

این فشارسنج ها همچنین مجهز به حافظه برای ذخیره سازی فشارخون به تعداد بالا هستند. از طرفی این فشارسنج ها به راحتی به گوشی متصل شده و این امکان را برای کاربر ایجاد می کنند که در هر زمان و هر مکانی که به راحتی و بسیار سریع از فشار خون خود آگاه شود. فشارسنج های امرون توانایی تفسیر و میانگین گیری فشار خون را با نرم افزارهای کاربردی گوشی دارند و مجهز به تکنولوژی Intellisense هستند که سبب بالا بردن فشار باد مناسب با فشارخون شخص می شود.

ویژگی های فشارسنج دیجیتالی ولکس

یکی از برندهای معتبر فشارسنج موجود در بازار، فشارسنج های ولکس هستند این فشارسنج ها دارای ویژگی هایی از جمله نمایشگر نمودار فشار و سیستم WHO، خاموشی دستگاه به صورت خودکار، دارای حافظه برای ثبت نتایج، هشدار خطای محاسباتی، نمایشگر بزرگ، نمایشگر تعویض باتری، نشانگر دمای محیط و کاربری ساده و آسان برای همه افراد هستند. مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس براساس ویژگی های آن ها نشان داد که این فشارسنج ها دارای ویژگی های مشترکی هستند.

مقایسه عملکرد فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس

عملکرد فشارسنج های مختلف بر اساس مدل و کاربردهای تعبیه شده در آن ها متفاوت است. مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی Wellex در زمینه عملکرد آن ها نشانگر نزدیکی این فشارسنج ها به هم است.

در تمام انواع مختلف این فشارسنج ها عواملی چون فشار خون، آریتمی قلبی، ضربان قلب، حافظه ذخیره سازی، نشانگر تاریخ و زمان و … نشان داده می شوند و هر دو دارای کاربردی سریع و آسان برای کاربران هستند. یعنی در مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس از نظر عملکرد می توان گفت که هر دو مناسب و قدرتمند هستند.

مقایسه قیمت فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس

مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس از نظر قیمت به فاکتورهای مختلف بستگی دارد. قیمت انواع مختلف فشارسنج ها باهم متفاوت است. در فشارسنج های ساخت یک شرکت نیز تفاوت عمده ای در قیمت ها با توجه به نوع کارایی و مدل های گوناگون و بسیار زیاد ساخته شده آن ها وجود دارد. شایان ذکر است که قیمت فشارسنج های بازویی نسبت به فشارسنج های مچی بیشتر است.

فشارسنج های امرون با مدل های جدیدتر در تنوع بسیار زیاد ساخته شده اند که کارایی بیشتری نسبت به انواع قدیمی تر خود دارند از این رو قیمت آن ها بیشتر است. با مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس از لحاظ قیمت می توان دریافت که با وجود تنوع پایین در فشارسنج های دیجیتالی ولکس نسبت به امرون، این فشارسنج ها از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

مقایسه تنوع محصولات فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس

از رایج ترین فشارسنج های دیجیتالی امرون موجود در بازار ایران مدل های M2، M6 و M3 است. از دیگر فشارسنج های امرون می توان به مدل های RS2، 1120- HPB و مدل EVOLVE اشاره کرد. در کل می توان مدل های مختلف فشارسنج های امرون را در سری M، سری 3، سری 7 و سری 10 دسته بندی کرد.

از انواع فشارسنج های دیجیتالی بازویی و مچی ولکس می توان به مدل هایی چون BPM65S، BPM15 و BPM68 اشاره کرد. مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس به لحاظ تنوع در محصولاتشان بیانگر تنوع بسیار بالاتر فشارسنج های امرون است.

مقایسه باتری فشارسنج امرون با ولکس

در انتخاب و خرید فشارسنج ها میزان دوام باتری و موجود بودن آن در بازار بسیار تاثیرگذار است. رقابت در تولید بهترین فشارسنج ها با کاربردی راحت تر و سریع تر و امکانات بیشتر سبب شده است که انواع جدیدتر فشارسنج ها علاوه بر باتری دارای آداپتور نیز باشند که استفاده بدون باتری را برای کاربران ممکن ساخته است.

تعداد باتری های مورد استفاده برای فشارسنج های مختلف، متفاوت است. در فشارسنج امرون نوع بازویی مدل M3 معمولا 4 باتری قلمی و در نوع مچی مدل RS2 دو باتری نیم قلمی استفاده می شود. میزان بهره وری از باتری های فشارسنج های دیجیتالی ولکس کمتر از 500 مرتبه اندازه گیری و معمولا 4 باتری قلمی در نوع بازویی آن است. مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس با توجه به مدل های مختلف آن ها از لحاظ میزان مصرف باتری، نشانگر شباهت آن ها در این موضوع است.

مقایسه طرز کار فشارسنج دیجیتالی امرون با فشارسنج دیجیتالی ولکس

طرز کار فشارسنج های دیجیتالی مچی و بازویی تقریبا شبیه به هم است و به دلیل راحتی فشارسنج های مچی کاربرد بالایی دارند اما دقت فشارسنج های بازویی بیشتر است. برای دریافت نتیجه بهتر و دقیق تر توسط فشارسنج ها لازم است که قبل از اندازه گیری فشار خون، آرام بنشینید و تنفس عمیق بکشید.

کاف دور بازو را همسطح با قلب بسته و دست ها را صاف و بدون مچ بسته روی تکیه گاهی قرار دهید و دکمه روشن/ خاموش را گرفته تا دستگاه روشن شود. در مدل های اتوماتیک کاف با توجه به فشار خون شخص باد می شود و سپس نتایج بر روی صفحه نمایش، نمایش داده می شود. در صورتی که باتری ها ضعیف باشند امکان خطا در اندازه گیری فشار خون وجود دارد. با مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس می توان دریافت که هر دو در طرز کار انواع مختلفشان شبیه به هم عمل می کنند.

جمع بندی)

در مقایسه فشارسنج دیجیتالی امرون با فشار سنج دیجیتالی ولکس می توان دریافت که تنوع در مدل های گوناگون با کارایی های بهتر، کاربردی تر و متفاوت تر در فشارسنج های امرون بیشتر است که همین امر نیز سبب شده است که در سراسر دنیا بخصوص کشورهای اروپایی طرفداران بسیاری داشته باشد و قیمت آن ها نسبت به فشارسنج های ولکس بیشتر باشد. طرز کار و عملکرد این دو نوع فشارسنج بسیار شبیه به هم است و هر دو نوع دارای مصرف تقریبا یکسانی از باتری می باشند اما با این حال طرفداران فشارسنج امرون بیشتر هستند.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید